Липа | Бібліотека
 
11.03.2020
Презентація книжки «Піратське золото» В’ячеслава Тарасова
11.03.2020
На «Території вільного спілкування: + Kids + Teen + Профі»
200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


«Медове дерево»

У кожної пори року є свої кольори, а той, хто любить природу, хто до неї уважний, знає, що є у неї свої запахи. У весни — запах конвалії, у осені — грибів та опалого листя. У літа багато запахів, але, мабуть, самий прекрасний — запах квітучої липи.

lipaНайбільш поширена в Україні липа широколиста й серцевидна, або серцева. Її листочки трохи нагадують за формою символічні сердечка. Вони ніби підкреслюють прихильність, розташування людей до цього дерева.

У будь-яку пору року липа виглядає дуже ошатно. Навесні на дереві з’являються ніжні листочки разом з двома овальними рожевими лусочками — прилистниками. Правда, прилистники тримаються недовго. Через кілька днів їх розсипи вже лежать під деревами. Але до того часу листочки встигають зміцніти.

В середині літа липа покривається золотистими, що пахнуть медом, квітками. У них так багато нектару, що під променями сонця здається, ніби на квітках застиглі крапельки роси. Та й самих квіток так багато, що зелена крона здається блідо-золотою. До суцвіття, що пахне медом, летять бджоли. З одного дерева бджоли збирають таку ж кількість меду, яку дає гектар гречки, хоча гречка вважається одним з кращих наших медоносів. Світло-жовтий липовий мед — смачний, ароматний і цілющий. Одна бджолина сім’я збирає з липи до п’яти кілограмів меду в день. А цвіте липа два-три тижні. Липовий цвіт — відмінний засіб проти простудних захворювань.

Восени, коли липа вже скинула листя, її плоди — дрібні, майже чорні горішки — все ще висять на гілках. Опадуть вони лише пізньої осені.

Біла, легка, м’яка деревина липи використовується для виготовлення меблів, фанери, декоративних виробів. Рослина потребує бережливого використання та охорони.

 


Цікаво знати

Липа — гарне декоративне дерево, його часто висаджують на вулицях міст. Правда, серед асфальту вона живе недовго, років шістдесят, в той час як в лісі — триста, а то й все п’ятсот може прожити. Іноді доживає і до тисячолітнього віку. Але і за свій короткий вік в місті липа встигає зробити багато корисного: в рік вона поглинає до шістнадцяти кілограмів вуглекислоти — в півтора рази більше, ніж дуб, і в п’ять разів більше, ніж ялина.