Васильчук Віктор Борисович | Бібліотека
 
11.03.2020
Презентація книжки «Піратське золото» В’ячеслава Тарасова
11.03.2020
На «Території вільного спілкування: + Kids + Teen + Профі»
200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Васильчук Віктор Борисович

Народився 29 лютого 1960 року в м. Коростень, що на Житомирщині. Навчався в  Київському державному університеті ім. Т. Шевченка на філологічному факультеті. Працював в міській газеті «Радянське Полісся» м. Коростеня. В 1986 році став членом Спілки журналістів України. Васильчук Віктор Борисович у 1991 році заснував благодійну вільну газету «Вечірній Коростень» та однойменне книжкове видавництво, й дотепер є засновником, видавцем і головним редактором.

Перша книжка «Несподівані зустрічі» вийшла у 1992 році. За рекомендаціями Василя Юхимовича, Олексія Опанасюка, Валерія Нечипоренка у 1994 році став членом Спілки письменників України. Під час аварії на ЧАЕС побував у Чорнобилі, Прип’яті, Дитятках. Друком вийшли його книги: «Несподівані зустрічі», «Не стріляйте, дядьку!…», «Буча», «Чому Нічка посварилася з Ранком», «Гавчик і Курчатко», «Тільки один місяць», «Десять років життя», «Світ казковий та невигаданий», «Мандри темно-вишневої самописки», «Як їжачок ялинку рятував», «Пригоди Сновиди та його друзів» та інші. В творах Віктора Борисовича Васильчука прослідковується чітка позиція майстра слова на захист рідної природи та гуманного ставлення до тварин, панує любов, бажання прийти на допомогу.

У 2011 році в м. Житомирі на щорічному обласному творчому конкурсі «Краща книга року» в номінації «Світ дитинства» Віктор Борисович став переможцем. Письменник представив нову книжку для дітей «Пригоди Сновиди та його друзів», яка була видана у 2010 році у видавництві «Навчальна книга — Богдан». Це фантастична повість-казка, в якій поруч з казковими героями легко, розумно уживаються весела фантазія і цілком реальне життя. Надзвичайно цікава, хвилююча, захоплююча історія, дещо повчальна, безперечно привабить і дошкільників і школярів.

Віктор Лупейко, заслужений вчитель України пише про творчість Віктора Борисовича: «Талановитий письменник подарував маленьким читачам цікаві книжечки про братів наших менших – птахів та звірів. Від першої книжечки «Несподівані зустрічі» до останньої — «Світ казковий та невигаданий» — автор по-батьківському відкриває світ для наших вельми поважних громадян, яким виповнилося нині по п’ять чи по вісім найцікавіших дитячих літ…». 

Нагороджений Віктор Борисович грамотами Національних спілок журналістів і письменників України, лауреат премії ДПА «Золотий кадуцей». Відзначений Дипломом Міжнародного рейтингу популярності МАРТІС «Золота Фортуна», лауреат премій імені Лесі Українки (Житомирського обласного відділення ФКУ), «Рукомесло-2009», нагороджений Золотою медаллю Української журналістики, Заслужений журналіст України.

2 серпня 2013 року на 17-й Міжнародній книжковій виставці-ярмарці «Зеленая волна» в м. Одесі пройшов перший Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури. Серед переможців у номінації «Проза для дітей старшого віку» Віктор Васильчук отримав третю премію за оповідання «Лосева помста».  

25 грудня 2013 року в обласній бібліотеці для дітей Віктору Борисовичу вручили премію «Дідусева казка» від Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України за книгу «Пригоди Сновиди та його друзів». 

Віктор Васильчук — співзасновник дитячого творчого конкурсу «Полісяночка», конкурсу краси «Міс Літо». Займається видавничою справою. Видав майже сотню книжок місцевих та українських авторів.

У 2016 році Віктор Васильчук отримав найвищу нагороду – «Діамантовий Дюк» – у Міжнародному Багаторівневому конкурсі імені Дюка де Рішельє за оповідання «Дорожные записки» (українською мовою).

12 листопада 2016 року, у день 80-річчя поета-пісняра Миколи Сингаївського, в Українському фонді культури Борис Олійник та Олександр Бакуменко вручили Віктору Борисовичу Васильчуку Диплом Міжнародної літературно-мистецької премії імені М. Сингаївського.Твори, які є у фонді Житомирської обласної бібліотеки для дітей