Полюга Михайло Юрійович | Бібліотека
 
11.03.2020
Презентація книжки «Піратське золото» В’ячеслава Тарасова
11.03.2020
На «Території вільного спілкування: + Kids + Teen + Профі»
200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Полюга Михайло Юрійович               

Народився Михайло Юрійович Полюга 29 березня 1953 року в м. Бердичеві на Житомирщині, в сім’ї вчителів. Михайло мріяв, що буде письменником. Але мрії судилося збутися лише в зрілому віці. Після закінчення школи була строкова служба, навчання в Харківському юридичному інституті. Саме роки навчання в Харкові, який в культурному сенсі був другим по значимості містом в Україні, утвердили бажання до письменницької творчості. Адже завдяки престижним за тих часів творчим зустрічам, поетичним та мистецьким заходам, пощастилось долучитися Михайлу до живого джерела поезії сучасників – зокрема, Андрія Вознесенського та інших.

Після закінчення навчання у 1978 році, ставши юристом, Михайло Полюга повернувся на Житомирщину, де і працював по спеціальності більше 30 років. Займав посаду прокурора в Ружинському, Бердичівському, Андрушівському районах, у прокуратурі Житомирської області. Але мрії дитинства не забував і, врешті, у 1986 році вступає до Московського літературного інституту імені Горького на заочне відділення факультету журналістики.

Перша книга віршів «Свет мой печальный» вийшла з друку в 1993 році. Саме в цей період Михайло Юрійович взяв участь у міжнародному конкурсі молодих письменників і, як один з переможців, був запрошений в 1996 році на нараду молодих письменників Росії та країн СНД в Ярославль, де його прийняли до Спілки російських письменників.               

За весь період творчої діяльності поет і прозаїк М. Ю. Полюга написав і видав 14 книг
поезії та прози, серед них є збірники казок для дітей. Це такі як «Свет мой печаль
ный» (1993), «Отблески» (1999 р.), «От осени к осени» (2004 р.), «Искушение тайной» (2006 р.), «Созерцающий с Марком» (2008 р.), дитячий твір «Леночкины истории» (2008 р.) та інші.

Полюга Михайло Юрійович з 2002 року є членом Національної спілки письменників України. В поезії і прозі Михайло Юрійович чуйний і глибокий лірик. В своїх творах розкриває читачеві духовне життя людини, світ його ідей і почуттів. Так першу книгу прози, в якій домінують бердичівські мотиви, автор називає «Я пришел в Вавилон…» (1998 р.), де пропонує читачу роздуми про вічні людські цінності.

Так охарактеризував прозові твори М. Полюги, письменник Г. Шкляр: «…оповідання Михайла Юрійовича — прості житейські бувальщини, здебільшого далекі від трагічності і надриву, буденні ситуації, яких вдосталь навкруги, спокійна і розважлива оповідь – а між тим це надзвичайно драматичні історії… Варто відзначити, що проза Михайла Полюги читається легко, вона пластична, має свій ритм, музичність…».

На контрастах життя буденного і духовного Михайло Полюга створює образний світ безмежних людських переживань, почуттів та надій. Автор сам знаходить визначення наших прагнень в книзі віршів «Четыре стороны света»:

На четыре стороны света,
На четыре стороны жизни
Без надежды доплыть, без билета
Отправляемся ныне и присно. 

Михайло Полюга до болю чуйний до коротко плинного земного часу людини, для нього безцінною є кожна мить:

Торопись, мгновенье, не спеша, —
Как Господь в начале сотворенья:
Трепетно и нежно, чуть дыша
От любви, надежды, изумленья.

У нашому столітті інформаційної прагматичності поезія і проза М. Ю. Полюги пропонує читачеві філософсько-ліричні спостереження і роздуми, в яких органічно перетинаються часи і герої різних епох, тому що вони об’єднанні вічними людськими цінностями.

В 2011 році у щорічному Житомирському обласному конкурсі «Краща книга року», в номінації «Мистецтво друку» визнана переможцем книга М. Полюги «Гроздь», яку видало приватне підприємство «Рута». Крім того, спеціальним призом була відзначена книга Михайла Юрійовича «Холода». Сьогодні Михайло Полюга — старший радник юстиції, на заслуженому відпочинку, але продовжує працювати на літературній ниві.

Твори М. Ю. Полюги, які є у фонді Житомирської обласної бібліотеки для дітей