27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 

Новини :: 07.05.2013

В бібліотеці 26 квітня та 7 травня 2013 року відбулись зустрічі в імпровізованій прес-студії учнів 10 класів приватної ЗОШ «Сяйво» в рамках історико-краєзнавчого креатив-проекту «Молоде покоління ХХI століття – дітям війни», які в якості юних журналістів спілкувались за круглим столом з доцентом кафедри процесів, машин і обладнання інженерно-технічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету Р. М. Мерцедіним, підполковником у відставці, учасником боїв Великої Вітчизняної війни у складі 129 стрілецької дивізії I-го Українського фронту.

«Журналісти», маючи на меті написати статтю про цю мужню людину, задавали йому багато запитань, а також під час спілкування дізнались про те, що Ростислав Миколайович є кавалером орденів «Червона Зірка», «Вітчизняної війни», «Богдана Хмельницького», нагороджений багатьма медалями, серед них — рідкісна російська медаль 1998 року –
«80 лет Советской Армии». Багато цікавого він розповів дітям про свою участь у  надсекретних операціях з підготовки у Житомирі прориву на Берлін та з попередження ядерної війни після бомбардування Хіросіми і Нагасакі.
Цікавим було доповнення директора бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету М. В. Ігнатюк, присутні дізнались, що Р. М. Мерцедін в юнацькі роки був легендарним житомирським спортсменом, з 10 видів спорту, а також виступав у першому складі футбольної команди «Динамо».

Юні «журналісти» виявили бажання зустрітись ще раз з Ростиславом Миколайовичем напередодні святкування Дня Перемоги.