Інновації в українських бібліотеках | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Медіаграмотність


Онлайн-сервіс
SlideShare

Існує багато веб-додатків для створення та публікації презентацій. Ці сервіси дозволять не тільки зберегти презентації, а й зробити їх доступними з будь-якого місця та з будь-якого пристрою з Інтернет-браузером. Крім того, можна ділитися презентаціями через соціальні мережі, публікувати їх на блогах та сайтах. SlideShare — найбільший сервіс для розміщення слайд-презентацій в Інтернеті, який дозволяє публікувати презентації, забезпечуючи до них відкритий або обмежений доступ.

 Сучасна дитяча література

 

Що читати сучасним дітям? 45 найкращих українських авторів

Українська дитяча література – досить багата та різноманітна, хоча з першого погляду так і не скажеш. У книгарнях можемо побачити засилля книг іноземних авторів і досить часто – російською мовою. А що ж для дітей писали українці?

Український контент підібрав перелік найкращих дитячих літераторів – класиків та сучасників, твори яких дійсно заслуговують на увагу, за рекомендацією Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва

Сучасна дитяча література 

Читомо


Оновлена програма: як і що читатимуть діти в молодших класах

З 1 вересня 2016 року набирають чинності оновлені програми для молодших класів, схвалені Колегією Міністерства освіти і науки на початку серпня. Зазнала змін і програма з літературного читання. Що саме та як тепер читатимуть діти в 1-4 класах, з’ясовував проект Читомо.

Медіаграмотність


Навчальний модуль з медіаосвіти для бібліотекарів

tbДетальне розуміння медіа та їх впливу на суспільство і особистість це необхідна навичка для людини. Медіаграмотність допомагає людям підвищити рівень знань в області культури, цінностей, інформації та комунікації. У зв’язку з тим, що вплив медіа, медіасистем, суспільства і особистості достатньо складний і багатоаспектний, медіаграмотна людина повинна уникати простих і швидких суджень. Метою медіаграмотності є також і становлення медіасправедливості, яка дозволяє і створює широкий доступ до медіа та сама створює медіа. Завдяки новим медіатехнологіям у людей з’явилася можливість аналізувати та створювати велике коло друкованих та недрукованих текстів великих обсягів і широка різноманітність існуючих та нових форм медіа. Цю здатність потрібно натренувати.

Академія української преси за підтримки програми «Бібліоміст» підготувала посібник з медіаосвіти для працівників бібліотек, який стане в нагоді і медіапедагогам, і медіаспоживачам.

 

Сучасна дитяча література
logo

 

Проект підтримки дитячого читання BaraBooka. Простір української дитячої книги – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.

Різноманітні за підходами розділи ресурсу розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. На сторінках БараБуки можна прочитати як відгук дитини-читача, так і рефлексію доктора наук.

 

Електронні ресурси
 

12698535_1123730807671083_7965373105242873025_o

Стартував новий проект Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського інформаційний портал Наука України: доступ до знань, покликаний сприяти популяризації та підвищенню рейтингу і доступності електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України.

 

Сучасна дитяча література

57

 

 

Блог Казкарка — це приватна ініціатива редактора й критика Валентини Вздульської та письменниці й дослідниці дитячої літератури Оксани Лущевської. Вони пишуть для читачів, батьків, учителів, психологів, дослідників, бібліотекарів, видавців про сучасну, актуальну й непересічну літературу для дітей, а також про цікаві студії у сфері теорії та критики дитячої літератури.

Сучасна дитяча література 
 

Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва уклав рекомендовані читацькі списки для дітей і підлітків. До списків увійшли класичні й сучасні твори зарубіжних та українських письменників, які, на думку експертів, є актуальними й цікавими для сучасних школярів. До списку рекомендованих творів українських авторів увійшло 70 позицій від понад 60 авторів.

Рекомендований список книжок українських письменників для дітей та підлітків

 

Сучасна дитяча література

14295276464


Особливі книжки про особливих людей

Ми звикли свідомо чи несвідомо уникати розмов про неповносправність людей з особливими потребами і не думати про те, що майже повна відсутність їх у громадському просторі — наслідок відсутності у цьому просторі елементарних зручностей. Тож не дивно, що сьогодні в Україні існує велика прогалина у розумінні неповносправних людей, а чимало дорослих і дітей взагалі не вміють коректно говорити про тих, хто відрізняється від більшості. Кожна книжка, про яку нині йтиме мова, — це спроба сформувати адекватне ставлення до людей з особливими потребами. Кожна — змушує задуматися над серйозними питаннями.

 

 Сучасна дитяча література
Безымянный
Книжка-картинка — видання для дітей, в якому текст (як правило, художній) супроводжується великою кількістю ілюстрацій. Книжка з картинками може бути призначена як для читання дорослими дітям, так і для самостійного читання дітьми. Ілюстрації в таких книгах нерідко є частиною авторського задуму і невід’ємні від тексту. Книжки-картинки — це ще й прекрасний посібник для навчання дітей переказу та розповіді за картинкою.
Блог про сучасну дитячу літературу Казкарка презентує інфографіку Що таке книжки-картинки?, а також приклади книжок-картинок та список літератури, що розкриває тему.
Інновації в українських бібліотеках

bibliotekar.in.ua


Bibliotekar.in.ua
– ресурс, створений компанією «Електронні архіви України» з метою, щоб про успіхи українських бібліотек на «цифровій ниві» дізналося якнайбільше людей. Саме тому виникла ідея – відкритого майданчику, де будуть зібрані всі проекти з оцифрування, реалізовані в нашій державі. Цей сайт – своєрідна ланка між бібліотекою та читачем, майданчик для популяризації, висловлювань, дискусій.

Для кого: для усіх, хто цікавиться проектами з оцифрування, кому небайдужа доля українських бібліотек, хто хоче дізнатися більше про збереження культурної та історичної спадщини за допомогою цифрових технологій.

 

 Інновації в українських бібліотеках


Будь-яка бібліотека бере участь у поширенні соціально значущої інформації через організацію доступу до неї. Сучасна бібліотека організовує процес соціальної комунікації як в реальному, так і в мережевому інформаційному просторі. Проекти, які з’являються в мережі, стимулюють обмін знаннями про цікаві бібліотечні ініціативи і практики.

Проект ДокШир створено задля безперешкодного поширення ініціатив руху Відкритого доступу серед українських фахівців бібліотечної справи. Назву проекту укладено від поєднання слів – «документ», у значенні будь-якого джерела інформації, передання людської думки, знань, та «ширити» у значенні поширювати, розповсюджувати.

Проект ДокШир покликаний надавати вичерпну інформацію про відкриті національні та міжнародні бібліотекознавчі ресурси Мережі і, водночас, забезпечувати детальну технічну підтримку з питань самоархівування та промоції вітчизняних бібліотекознавчих документів.

 

  Інновації в українських бібліотеках


УБА запрошує до нового блогу Електронна книга в бібліотеці, на якому будуть виставлятися також записи вебінарів з цієї тематики, які проводяться у партнерстві з Національною академією керівних кадрів культури та мистецтв за підтримки програми «Бібліоміст». Блог створила Робоча група з електронних книг Української Бібліотечної Асоціації для обміну досвідом між бібліотеками та бібліотекарями, які вже працюють, або хочуть працювати з електронними книжками та електронними читанками.

 

Ось вона — справжня книга. Адже й вона не завжди була такою, яка є сьогодні. І вона пройшла кілька технологічних революцій. Але в самому головному, за своєю суттю, а не за технологією створення, нові книги від попередніх поколінь практично не відрізнялися. Чи зможе електронна книга (е-книга) замінити будь-якій освіченій людині таку звичну й улюблену традиційну книжку?

Электронная книга и ее будущее в библиотеке

 

 Інновації в українських бібліотеках


Бібліокреатив
— це спільний веб-проект трьох бібліотек-засновниць Ярмарку — Херсонської ОБД, Кримської республіканської установи «Бібліотека для дітей ім. В. Орлова» та Миколаївської ОБД ім. В. Лягіна. Мови ресурсу — українська та російська.Кожна бібліотека має у проекті власну сторінку, де публікуються основні матеріали ярмарку, що відбувався на її базі. В рубриці «Банк інновацій» збираються слайд-презетації, відеоролики, які автори ідей використовували під час презентації на ярмарках власних розробок.Адміністрування проекту передається «по естафеті» від бібліотеки-господаря Ярмарку поточного року до організатора наступного. У блог приймаються також матеріали для опублікування від колег із інших бібліотек, що обслуговують дітей і мають бажання поділитися власними інноваційними доробками.

  Інновації в українських бібліотеках

 

Херсонська обласна бібліотека для дітей започаткувала інноваційний веб-проект із профорієнтації шкільної молоді
у Херсонській області «
ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».

Мета Проекту: запобігання молодіжному безробіттю шляхом створення передумов цілісної системи професійної орієнтації молоді, інтегрованої в діяльність всіх зацікавлених у ній сторін, формування у шкільної молоді стійкої мотивації до праці, прагнення жити і працювати на Херсонщині, сприяння професійному самовизначенню школярів, їх творчому та інтелектуальному розвитку та популяризація професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці.

 

 Інновації в українських бібліотеках


Блог
«Творчість та інновації в українських бібліотеках» призначений фахівцям бібліотечної справи, всім, хто цікавиться інноваціями в бібліотечно-інформаційній діяльності, новітніми інформаційними технологіями.

На блозі ви також можете знайти інформацію з усіх аспектів бібліотечної роботи. Пропонуємо ознайомитися з Кодексом етики бібліотекаря, затвердженим конференцією Української бібліотечної асоціації 26 листопада 2013 р.

Мета цього Кодексу – визначення і втілення в життя принципів професійної етики бібліотечних працівників і всіх, хто забезпечує бібліотечно-інформаційне обслуговування.

 

 

Агенція бібліотечних інновацій