Різдво у Великобританії | Бібліотека
 
16.10.2019
Сучасна книга для дітей
15.10.2019
Від козаків до кіборгів
200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


2405-001 У Великобританії Різдво – це велике сімейне свято. Католицьке Різдво, як відомо, відзначається 25 грудня. Напередодні свята багато сімей прикрашають Різдвяну ялинку або навіть дві разом і це є невід’ємною різдвяною традицією. Різдвяні ялинки набули популярності у Британії за часів принца Альберта, який був родом із Германії. Він запровадив свій спосіб святкування Різдва в Англії. Також для прикрашання будинків традиційно використовують гостролист, плющ та омелу.
Міста та селища під час Різдва прикрашені гірляндами. Найвідоміші Різдвяні вогники у Британії знаходяться на Оксфорд Стріт у Лондоні. Тисячі людей приходять подивитися як їх запалюють десь на початку листопада.


Як і у багатьох країнах вертепи та колядки дуже популярні у Різдвяний час. Одна з найвідоміших пісень, яку можна почути на Різдво мала початок зовсім не зі свята, а з щорічних перегонів на санях з кіньми, які і надихнули автора. Пісня Джингл Беллс не була популярною, коли її надрукували, пройшло багато років перш ніж її заспівав увесь світ.

santa Різдво – найулюбленіше свято дітей в усьому світі. Діти вірять, що Санта Клаус залишає подарунки у панчохах або наволочках. Їх вішають над каміном або дитячим ліжком на Святий вечір. Інколи діти залишають м’ясні пироги для Санти.

Діти пишуть листи про їхні побажання, які відправляють до Резиденції Санта Клауса та інколи, замість того, щоб відправити їх поштою, спалюють у каміні. Попіл розлітається через димохід і Санта може прочитати дим.

Існують традиції, які були започатковані або яких дотримуються виключно у Великобританії. Серед них Гулянка (ходіння від дому до дому зі співом різдвяних гімнів) – англо-саксонська традиція, яка зараз не дуже розповсюджена, та День Подарунків – дуже стара традиція започаткована у Британії, яка зараз розповсюджена і святкується у багатьох країнах світу. bez-imeni1
merry-christmas У Шотландії люди святкують переддень нового року (який називається Hogmanay) більше ніж Різдво. Назва свята походить від назви вівсяних пирогів, які роздавали дітям на Новий рік. На шотландському діалекті «З Різдвом!» звучить як ‘Blithe Yule’. Привітання «Щасливого Різдва!» різними мовами світу можна знайти на цій сторінці.
У Великобританії Різдвяний обід складається з таких традиційних страв: запечена індичка, печені овочі, морква, горох, фарш та інколи бекон. Всі страви подаються з журавлиним та хлібним соусом. Традиційно до появи індички основною стравою була запечена яловичина. Овоч, який завжди присутній на Різдвяному столі – це брюсельська капуста. Основним десертом є Різдвяний пудинг. Різдвяний стіл прикрашений Різдвяними хлопавками для кожного, а також квітами та свічками. puding
Великобританія також відома традиційним Різдвяним тортом, багатим на ягоди та вкритим марципаном з різдвяними прикрасами, рецепт якого ви можете знайти тут.
robin Кожна англійська родина відправляє і отримує безліч різдвяних листівок. На них може бути зображена пташка робін — символ Різдва в Європі. Іноді на листівках можна зустріти Санта Клауса або біблійні сцени народження Ісуса Христа. Рідше — снігові пейзажі, тому що сніг на Різдво у Великобританії — явище досить рідкісне у багатьох частинах країни, тому кожного Різдва людям цікаво чи буде «Біле Різдво». Навіть якщо одна сніжинка пролетіла за 24 години Різдва, це вважають «Білим Різдвом».
Інформацію про це надає Британський метеорологічний центр. За статистикою «Біле Різдво» трапляється кожні 4-5 років, а справжній сніг на Різдво випадає раз на 10 років, переважно у Шотландії. Існує навіть анімована карта, де можна побачити де було «Біле Різдво» у Великобританії за останні 50 років.


Англія і дух Різдва (про Різдвяні звичаї і традиції в Англії)