18.02.2020
Творчість Марини Павленко
13.02.2020
Екскурсії до бібліотеки

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Композитор і піаніст Сигізмунд Владиславович Заремба

11 червня 1861 року в місті Житомирі в родині Владислава Заремби народився син, якого назвали Сигізмундом. Батько хлопчика, Владислав Іванович Заремба, композитор, піаніст і педагог у 1858-1862 роках давав уроки гри на фортепіано у приватних житомирських пансіонах. Від 1862 року Владислав Іванович викладав гру на фортепіано та хоровий спів у жіночих пансіонах Києва. А був він родом з м. Дунаївці, нині Хмельницької області. Став відомий як автор п’єс для фортепіано. Писав романси та пісні на вірші українських і польських поетів. У творчій спадщині В. І. Заремби понад 30 пісень на слова Т. Г. Шевченка.

Тож не дивно, що його син Сигізмунд Владиславович Заремба крім юридичної освіти в Київському університеті, отримав грунтовну музичну освіту від батька. Теорією музики займався Сигізмунд і з автором першого в Україні підручника з гармонії Андрієм Казбирюком, вчився грати на віолончелі у В. Ф. Алоіза, відомого композитора, віолончеліста, педагога. Це визначило його подальшу творчу діяльність як композитора, піаніста, диригента, віолончеліста, музичного критика.

В 1896 році С. В. Заремба був запрошений у місто Воронеж в якості директора музичного училища Воронезького відділення Російського музичного товариства. Займався концертною діяльністю. Виступав і як диригент, і як виконавець-віолончеліст в квартетах. Багато сил та енергії витрачав на організацію симфонічних концертів. Під його керівництвом у Воронежі вперше була виконана Шоста симфонія Петра Ілліча Чайковського. В цьому місті видавалися і музичні твори самого С. В. Заремби.

З 1901 року Сигізмунд Владиславович жив і працював в Санкт-Петербурзі. Виступав в якості диригента і акомпаніатора. Писав музичні твори. Він є автором слов’янського танку і полонезу для симфонічного оркестру, симфонічної картини «Сфінкс», сюїти для камерного оркестру, струнного квінтету, вокальних і фортепіанних творів, романсів, обробок українських народних пісень, циклу пісень «Ганя».

Без імені

Сигізмунд Владиславович Заремба зробив обробку мелодії відомого романсу М. Кропивницького «Соловейко» («Ой, у саду на вишенці»), який є одним з найкращих зразків українського солоспіву. Композиції С. В. Заремби відрізняються природністю і мелодійністю, витонченим смаком.

Помер С. В. Заремба 27 листопада 1915 року в Петербурзі.

 

 

У 20 столітті сім’ї відомого польського дворянського роду Заремба, який дав світу декілька поколінь чудових музикантів, виявилися розкиданими по різним країнам. Одні родичі живуть в Нідерландах, другі – у Франції, треті – в США. З часом музика композитора Сигізмунда Заремби забулася. І раптом у 21 столітті Андрій Алексєєв, студент Санкт-Петербурзької державної консерваторії імені М. А. Римського-Корсакова виявив в архівах невідомі твори Сигізмунда Заремби, майже через сто років після його смерті. Іван Александров, аспірант цієї ж консерваторії, лауреат Міжнародних конкурсів піаністів, зіграв концерт з творів Сигізмунда Заремби 25 січня 2012 року в столиці Нідерландів Амстердамі, куди його запросили представники відомого польського роду. Успіх був приголомшливий, кілька разів його викликали на біс. Немало оплесків дісталося і його товаришеві Андрію Алексєєву, який став першовідкривачем творів Сигізмунда Заремби у 21 столітті.

Ми, житомиряни, можемо гордитися тим, що в нашому місті народився Сигізмунд Владиславович Заремба, якого три народи — поляки, українці і росіяни — вважають своїм композитором.

Література про життя та творчість композитора


Створення сайтів на замовлення у всіх містах України