18.02.2020
Творчість Марини Павленко
13.02.2020
Екскурсії до бібліотеки

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 Мокрицький Георгій Павлович  

Фойє обласної бібліотеки для дітей прикрашає інформаційний стенд, який запрошує читачів до подорожі по нашому місту за допомогою книжок, а проводить вулицями  Житомира «Георгій-краєзнавець». Так в бібліотеці називають автора багатьох краєзнавчих книг Георгія Павловича  Мокрицького, відомого заслуженого журналіста України, члена Національної Спілки архітекторів України, почесного члена Національної Спілки краєзнавців України, головою обласної організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури, директора приватного краєзнавчого видавництва «Волинь».

Народився Георгій Павлович 28 січня 1952 році у місті Житомирі. Ще у шкільні роки, коли Георгій разом з братом-близнюком Сергієм почали відкривати для себе малу батьківщину, їх першім «виданням» став саморобний краєзнавчий альбом, зроблений із звичайного зошита, в якому хлопці наклеювали газетні вирізки: все про Житомир, про його історію і людей. Тоді ж з’явився інтерес до історії рідного краю.

Отримавши у 1974 році вищу освіту, Георгій розпочав трудовий і творчий шлях розпочав лектором і референтом товариства «Знання», згодом – журналістом обласної молодіжної газети «Комсомольська зірка», потім районної — «Зорі комунізму". Після розвалу Радянського Союзу — репортер, відповідальний секретар першої демократичної обласної газети «Житомирський вісник».               

Газетярські будні не обмежувалися у Георгія Павловича редакційними завданнями. Крім них він знаходить собі багато інших справ. Увесь вільний час – і вихідні, і усі відпустки — присвячені кропіткій роботі у бібліотеках, архівах Житомира, Києва, Львова, Москви, Санкт-Петербурга… Там, де документи розкривають перед невтомним дослідником зв’язки рідного Житомира чи не з усім світом.

У 1983 році з його ініціативи у міськвиконкомі створюється комісія з топоніміки — чи не найперша в Україні – яку він очолює упродовж багатьох років. На початку 90-х років інститут історії НАН України схвалює розроблену ним концепцію удосконалення топонімічного ландшафту Житомира. На свій гонорар (за архітектурно-краєзнавчий нарис «Житомир»), Георгій Мокрицький встановлює пам’ятну дошку на будинку, в якому у 1918 році тимчасово працювала Центральна рада УНР на чолі з Михайлом Грушевським. Потім, разом з однодумцем і другом дитинства Сергієм Глабчуком, — меморіальну дошку академікові Сергію Корольову (на будинку, де його хрестили).

Ще в товаристві «Знання» розпочалася видавнича діяльність краєзнавця Георгія Павловича Мокрицького. З 1994 року він обирає її основним заняттям, стає спочатку завідувачем видавничим відділом КП «Журфонд» Житомирської обласної організації Спілки журналістів України. У 1997 році дружина Георгія Павловича Мокрицького – Тетяна засновує приватне краєзнавче видавництво «Волинь», в якому Георгій Павлович
з 1998 року – головний редактор, а з 2001 року – і директор.

У цьому невеличкому видавництві щороку з’являються на світ корисні і цікаві книжки із започаткованих ним серій: «Історія трудових колективів Житомирщини», «Пам’ятки рідного міста», «Видатні постаті Житомирщини», «На карті Житомира», «Енциклопедія Житомира», «Цікава Житомирщина» і «Пам’ятки монументального мистецтва Житомирщини». За час видавничої діяльності Георгій Павлович  Мокрицький видав двісті найменувань книжок, брошур, буклетів, опублікував біля одної тисячі статей.

Зусиллям прискіпливого краєзнавця, разом з фотомайстром і давнім товаришем Георгія Павловича – Сергієм Глабчуком, створено і випущено кольоровий фотоальбом «Житомир», в якому вперше в історії міста тексти подано відразу на шести мовах. Це — найкраще свідчення піклування автора про міжнародний авторитет рідного міста.

Дуже цікава та різноманітна за змістом випущена енциклопедія «Вулиці Житомира» — перше в Україні видання подібної концепції, вінець багаторічної науково-дослідної роботи Георгія Павловича, як краєзнавця, журналіста, фотохудожника і видавця.

Є у Георгія Мокрицького й книжки для найменших житомирян: ілюстрована читанка «Абетка Житомира», книжка «Розповіді про Житомир».

У Житомирській філії Київського інституту бізнесу і сучасних технологій Георгій Павлович викладає курс «Туристичний потенціал Житомирщини». Георгій Павлович Мокрицький на честь свого 60-річного ювілею був нагороджений міськвиконкомом міста Житомира почесною відзнакою — орденом «За заслуги перед містом II ступеня». 

Георгій Павлович Мокрицький — почесний президент дитячого обєднання «Мала академія краєзнавців», яке створене в 2013 році у нашій бібліотеці в рамках програми "Бібліоміст". Робота МАК дає можливість прищеплювати читачам-дітям любов та повагу до рідного краю, залучати їх до пошуково-краєзнавчої роботи, а також допомагає при застосуванні інноваційних бібліотечних послуг формувати повноцінні системи краєзнавчих інформаційних ресурсів, у тому числі електронних, які так необхідні для нинішніх та майбутніх поколінь в процесі вивчення історії свого краю.


Запрошуємо вас до бібліотеки, де ви можете познайомитися с краєзнавчими книгами
Георгія Павловича Мокрицького.

Видання творів Георгія Мокрицького, що є у фонді бібліотеки


Створення сайтів на замовлення у всіх містах України