Соня | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


соняСонями називають симпатичних гризунів, які живуть у кро­нах дерев. Також їх можна зустріти практично в усіх наших лісах, дуже часто — в парках і садах. Особливість зовнішнього вигляду сонь — гарний хвіст, особливо він пухнастий у соні-вовчка. Довжина тіла з хвостом у соні сягає 15-20 см.

Назва тварин пов’язана з тим, що соні тримають пальму першості за тривалістю сну, безтурботно відсипаючись вдень у дуплі, або затишному і добре захованому гнізді. Як тільки спускаються сутінки, ці забавні звірятка прокидаються години на 2-3, щоб порухатися і поїсти. Якщо соня відчує поруч хижака, вона знову ляже спати. Погана погода навряд чи сподобить вибратися маленького «лінивця» з укриття. На зиму соні влаштовують гнізда в підходящих дуплах або норах, згортаються клубочком, вкриваючи животик пухнастим хвостом, як ковдрою, і впадають у глибоку сплячку – до 8 місяців.

Соня садова живиться в основному тваринною їжею (пере­дусім комахами і молюсками), а інші види обмежуються рос­линним харчуванням, переважно жолудями, насінням, хоча при нагоді можуть з’їсти яку-небудь дрібну тваринку і навіть спустошити пташине гніздо. До осені соні посилено від’їдаються перед зимовою сплячкою. Соні потерпають від розчищення лісу, коли вирубують старі дуплисті дерева, ягідні чагарники, дикі груші та яблуні.

Соня заслуговує бережливого ставлення, адже це — один із най­цікавіших мешканців наших лісів. Вчені з’ясували, що соня ліщинова видає ультразвуки, недоступні для людського слуху. Це допомагає їй орієнтуватися в гущавині гілок і служить для спілкування зі своїми родичами. Соня ліщинова охороняється Бернською конвенцією, а соню садову внесено ще й до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.Цікаво знати

Соні мають одну особливість захисту від ворогів. Коли який-небудь хижак переслідує соню (на неї може полювати як сова або ласка, так і лисиця або навіть кабан) і йому вдається схопити тварину за хвіст, то в зубах у нього залишається лише пухнаста шкірка, а соня з голим хвостиком тікає.