Рись | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


рысьМайже вся популяція рисі мешкає в хвойних і змішаних лісах Карпат, а також подекуди в Поліському природному заповіднику. Побачити рись на волі рідко кому вдається, бо вона дуже обережна. Рись полюбляє гірські ліси зі скелястими схилами, віддаючи перевагу глухим місцям, заваленим буреломами.

Довжина тіла — до 90 см, маса — до 27 кг. Забарвлення рудувато-сіре, з темними розпливчастими смугами. Живе поодиноко. Приводить 2-4 коше­нят, якими опікується до року тільки самка. Як всякий хижак, мешкає там, де достатньо корму. Головна здобич — зайці й козулі. Часто полює на крупних птахів і молодь копитних. Може ловити дрібних гризунів.

Рись — чудовий мисливець, частіше полює із засідки. Вдень рись відпочиває під буреломом, в ямах, в старих борсучих норах. В сутінках цей хижак виходить на полювання. Завдяки маскуючому забарвленню хутра з темними плямами її дуже важко помітити. Рись зверху уважно слідкує за здобиччю, пересувається безшумно, часто повзе й при нагоді кидається на жертву. Рись наділена надзвичайною спритністю, жодна тварина не втече від неї, навіть пролітаючого птаха вона встигає схопити лапою. Краще за всіх кішок рись пристосована до пе­ресування по глибокому снігу. Цьому спри­яють довгі ноги та широкі лапи. В багато сніжні зими часто переслідує лисиць або інших, дрібніших звірів, заганяючи їх у ви­сокому пухкому снігу. Для рисі лютий ворог — вовк, і тільки його вона боїться.

Рись стала одним з найбільш рідкісних видів тварин і включена до всіх червоних списків. На даний час в Поліському природному заповіднику та в його охоронній зоні проживає три сімейні пари рисі.Цікаво знати

Малі рисенята добре приручаються, легко піддаються дресируванню, швидко звикають до свого господаря. Вони дуже ласкаві, залюбки граються з собаками та кішками. На полюванні їх можна використовувати як мисливських собак.