Лисиця | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


лисицяЛисиця — найбільш звичний представник хижих у нашій країні. Цей рух­ливим, кмітливий і гарний звір добре відомий людям, тому й став героєм багатьох казок. Зустрічається в різних ландшафтах по всій території України, але полюбляє відкриту місцевість, яка перемежо­вується з лісистими ділянками чи різними схованками: заростями чагарників, ярами та ущелинами. Довжина тіла лисиці сягає 90 см, хвоста — 60 см, маса — 10 кг. Може бігти зі швидкістю до 48 км на годину і стрибати у висоту до 2 м.

Ласує головним чином гризунами, проте із задоволенням поїдає великих комах, жаб, рептилій, птахів і дрібних ссавців. Охоче споживає і рослинну їжу, особливо соковиті ягоди та фрукти. Під час полювання на гризунів лисиця засто­совує особливий прийом, який називається «мишкуванням». Звичайно лисиця «на слух» визначає місце перебування миші чи полівки, тихо наближається до наміченої здобичі й у кидку двома-трьома стриб­ками наздоганяє її. При цьому лисиця крізь товщу снігу досить точно вдаряє мишу, що втікає, передніми лапами, буквально зариваючись мордою у сніг. Неможливо без захоплення спостерігати за лисицею, яка «мишкує» зі справж­нім мисливським азартом.

Живуть лисиці поодинці. Пари утворюють лише в період розмноження. Для майбутнього потомства сімейна пара може самостійно вирити собі гли­боку і зручну нору. Частенько займають і чужі. Особливо охоче заселяють покинуту частину борсучої нори. Самиця народжує звичайно близько шести сліпих дитинчат. Самець забезпечує сім’ю поживою. На осінь лисячі виводки розпадаються і молодняк починає пристосовуватися до самостійного життя.

Цей звір чудово почувається в ландшафтах, змінених людиною, де винищено вже більшу частину його ворогів — беркутів, вовків і рисей. Людина бореться з конкурентами лисиць — шуліками, яструбами і совами, створю­ючи цим умови для розмноження їхньої здобичі — мишей і пацюків. Завдяки тому лисиця стала мешканцем не тільки сільської місцевості, але й з’являється навіть у містах!Цікаво знати

Лисиця душе любить поласувати мишами. А щоб спіймати мишку, їй часто доводиться добре пострибати – здалеку її рухи нагадують танок. Звісно, ви чули про танець «фокстрот». Його назва так і перекладається – «лисячий крок».