Білка | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


білкаЦінним хутряним гризуном в наших лісах є білка. Білка — добре відомий усім мешканець хвойних, міша­них і широколистяних лісів. Первісний ареал охоплював ліси Полісся, Карпат і Лісостепу України. Завдяки розселенню це гарне звірятко тепер живе в парках по всій тери­торії країни.

Довжина тіла білки сягає 28 см, хвоста — 20 см. Забарвлення у неї може бути різне: вогняно-руде, сіре або навіть чорне. Білка зберігає цілорічну активність, чудово пересувається по деревах, може здійснювати гори­зонтальні стрибки завдовжки до 4 м, а по похилій траєк­торії — до 15 м.

Кожна білка займає окрему територію площею не менше кількох гектарів. Будує з гілок гніздо кулястої форми, яке зветься «гайно». Може зайняти дупло або шпаківню. В однієї білки може бути до п’яти гнізд – для сну, для потомства, для відпочинку тощо. Двічі на рік (а на півдні — й тричі) самиця народжує по 4-8 голих і сліпих білченят. Харчується різним насінням (передусім хвойних рослин). Крім того, їсть гриби, ягоди, горіхи, фрукти, бруньки, комах. Нерідко спустошує гнізда дрібних птахів. Хазяйновита тваринка з осені починає запасатися харчами. Таких запасів іноді робить до 15 кг. При цьому більшу частину провіанту ховає в найпотаємніших куточках, а гриби наколює на сучки, щоб сушилися.

Білка — окраса міських парків, але, щоб вона збереглася, її слід регулярно підгодовувати. Найкраще для цього підходить не смажене соняшникове насіння, насіння гарбуза, кавуна та дині. Спроби створити групові білячі поселення в районах приват­ної забудови закінчуються невдало через те, що кожному звірятку необхідна власна територія.Цікаво знати

Для чого білці хвіст?

Білка може стрибнути з висоти 30 м і не поранитися. Їй допомагає хвіст, який, ніби парашут, знижує швидкість. Потрібен хвіст білці, щоб зберігати рівновагу, коли вона стрибає з гілки на гілку, а взимку, у люті морози, білочка загортається у хвіст, як у ковдру.