26.12.2019
Новорічний калейдоскоп
17.12.2019
Майстер-клас «Свято для тих, хто фантазує, і майструє, і малює»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Магнолія — одна з найяскравіших представниць сімейства магнолієвих, символ дівочої чистоти в Китаї, її незвичайна краса і приємний ніжний аромат викликають захоплення.

Рід магнолія представлений 80-ма видами. Він поширений у Східній та Південно-Східній Азії, на островах Ява і Суматра, в Центральній і Північній Америці. Але сьогодні широко культивується в садах і парках по всьому світу.

Магнолія починає цвісти вже в квітні, коли більшість дерев навіть не покриті листям. Мабуть, тому величезні квіти викликають подив. Це розкішні дерева з широкою пірамідальною або сферичної кроно, які можуть досягати 5-8, а то й 20 м у висоту. Залежно від сорту, квіти можуть бути білими, рожевими, пурпуровими, червоними і навіть бузковими. Більшість сортів магнолії примхливі і не переживають сурових зим, тому виростити в середній смузі вдається лише кілька з них.

Якщо магнолія прижилась, доглядати за нєю легко. Рослині необхідний рясний полив, щовесни треба мульчувати грунт торфом або компостом, видаляти сухі гілки. І ще одне важливе правило — не копати ґрунт навколо дерева і нічого не садити поблизу. Тому магнолії висаджують цілими садами та алеями.

Навесні помилуватися на всю красу магнолій можна в різних парках та ботанічних садах України. Надзвичайно багато магнолій – різних за формами квіток, різних забарвлень і різних за часом цвітіння — росте в ботанічному саду імені академіка Фоміна в Києві. Коли одні кущі або дерева вже відцвітають, то інші лише починають радувати відвідувачів своєю красою. Це і створює враження, що магнолії цвітуть, мало не місяць без перерви.

Цінується магнолія не тільки за красу. В її листках, квітах, плодах і навіть корі містяться ефірні масла — унікальне антисептичний засіб при багатьох захворюваннях.

Магнолія — незвичайне дерево для нашої місцевості. Декілька дерев росте у парку культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна. А в 2010 році було висаджено 18 дерев на Новому бульварі. Це був чудовий подарунок житомирянам, але збереглася із цих дерев лише половина.

14_04_14_cvetenie_4

У Житомирі цвіте магнолія


Цікаво знати

У 1703 році магнолія була названа на честь ботаніка П’єра Маньоля (Магнола), який першим ввів у вживання категорію «сімейства» та одним з перших намагався розробити природну класифікацію рослин.


Створення сайтів на замовлення у всіх містах України