Липа | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


«Медове дерево»

У кожної пори року є свої кольори, а той, хто любить природу, хто до неї уважний, знає, що є у неї свої запахи. У весни — запах конвалії, у осені — грибів та опалого листя. У літа багато запахів, але, мабуть, самий прекрасний — запах квітучої липи.

lipaНайбільш поширена в Україні липа широколиста й серцевидна, або серцева. Її листочки трохи нагадують за формою символічні сердечка. Вони ніби підкреслюють прихильність, розташування людей до цього дерева.

У будь-яку пору року липа виглядає дуже ошатно. Навесні на дереві з’являються ніжні листочки разом з двома овальними рожевими лусочками — прилистниками. Правда, прилистники тримаються недовго. Через кілька днів їх розсипи вже лежать під деревами. Але до того часу листочки встигають зміцніти.

В середині літа липа покривається золотистими, що пахнуть медом, квітками. У них так багато нектару, що під променями сонця здається, ніби на квітках застиглі крапельки роси. Та й самих квіток так багато, що зелена крона здається блідо-золотою. До суцвіття, що пахне медом, летять бджоли. З одного дерева бджоли збирають таку ж кількість меду, яку дає гектар гречки, хоча гречка вважається одним з кращих наших медоносів. Світло-жовтий липовий мед — смачний, ароматний і цілющий. Одна бджолина сім’я збирає з липи до п’яти кілограмів меду в день. А цвіте липа два-три тижні. Липовий цвіт — відмінний засіб проти простудних захворювань.

Восени, коли липа вже скинула листя, її плоди — дрібні, майже чорні горішки — все ще висять на гілках. Опадуть вони лише пізньої осені.

Біла, легка, м’яка деревина липи використовується для виготовлення меблів, фанери, декоративних виробів. Рослина потребує бережливого використання та охорони.

 


Цікаво знати

Липа — гарне декоративне дерево, його часто висаджують на вулицях міст. Правда, серед асфальту вона живе недовго, років шістдесят, в той час як в лісі — триста, а то й все п’ятсот може прожити. Іноді доживає і до тисячолітнього віку. Але і за свій короткий вік в місті липа встигає зробити багато корисного: в рік вона поглинає до шістнадцяти кілограмів вуглекислоти — в півтора рази більше, ніж дуб, і в п’ять разів більше, ніж ялина.