Рекомендаційний огляд казок Лариси Письменної | Бібліотека
 
27.04.2020
Сім ідей
26.04.2020
Про Чорнобильську трагедію в літературній кав’ярні «Пожива для розуму»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Рекомендаційний огляд казок Лариси Письменної
для читання
в родинному колі           

Шановні батьки наших маленьких читайликів! Звертаємо вашу увагу на казки, які ви з задоволенням і користю можете прочитати свої дошкільняткам.           

Діти дуже люблять бувати зі своїми батьками. А яка ж то втіха, коли матуся або татусь беруть книжечку і сідають, щоб почитати своїй дитині. Почитати може і бабуся або дідусь, будь-який член родини. Почуття єдності, що виникає тоді, не можна замінити нічим іншим – ні відео, ні комп’ютером. Бо хіба комп’ютер має серце, що б’ється?  &nbnbsp;        

Радимо вам згадати і перечитати з дітьми казки, які ви самі знали ще в далекому дитинстві. Ось твори класика української літератури для дітей Лариси Письменної, нашої землячки з села Чоповичі, що на Житомирщині.           

В своїх творах для дошкільників письменниця дотепно описує життя малят вдома і в дитячому садку, їхній побут, дитячі ігри, інтереси, взаємини, світогляд. І хоч книги написані давно, вони цілком сучасні, бо змальовані в них психологічні колізії хвилюють і хвилюватимуть кожного, хто має справу з дітьми.           

Давайте ближче познайомимося зі збірочкою казок «Голубий олень». 


 


Письменна, Л. Голубий Олень : казки / Л. Письменна ; худож. В. Решетов, Г. Сокоринська. – К. : Веселка, 1976. – 126 с.

                                   Голубий Олень    &nnbsp;                                   

Батьки дуже рідко розповідають дитині про свою професію. Тому діти інколи і не знають якою справою займаються їхні батьки. А це для них дуже важливо.Ото б і Оленка не знала, яка у її мами цікава робота на трикотажній фабриці. Добре, що з’явився Голубий Олень, зробивши Оленку зовсім маленькою, переніс її на фабрику, познайомив з В’язальною Машиною, яка робила найгарніший дитячий одяг.

А господаркою Машини була її мама. Саме з допомогою Голубого Оленя Оленка порозумнішала і побачила скільки користі і радості приносить мама людям. Оленка навіть перестала заздрити Галочці через те, що її мама працює бортпровідницею на літаку.Оленка запевняє, що  її дивовижна пригода, то щира правда, то чому ж би нам їй не повірити? Адже вона й сама тому вірить!

                              Як зажурився веселий Казкар

Діти частенько починають сваритися. Грають під вікнами і тільки чути: «Це моє!»–« Ні, моє!» – «Ось я тобі! Ану, йди звідси!» — «Сам іди звідси!…». Вони навіть не здогадуються, що через їхні сварки веселий Казкар став писати сумні казки.            

То ж читайте скоріше своїм діткам цю розповідь, щоб на світі було більше веселих казок.

                                               Лісовик

Славко знав уже майже всі літери і вмів їх написати. Але хлопчина дуже не любив уважно слухати. Він і маму не завжди слухав.

Що? І у вас з дітьми така ж проблема? Тоді обовязково потрібно розказати їм про халепу, в яку вскочив Славко через свою неуважність. Може й вашій дитині знадобиться допомога Лісовика–чарівника.

                                     Чому сумний верблюд

 

Інколи дітям потрібно допомогти адаптуватися в колективі дитячого садка, підказати, як треба вести себе, щоб тебе любили, поважали, хотіли потоваришувати з тобою інші діти.

Саме в такій ситуації допоможе розповідь Лариси Письменної про хлопчика Славка і сумного верблюда. Прочитайте її своїм дошкільнятам.     

                                     Телефон

Тепер у Славки є Барс! Живий! Білий мов сніг, пухнастий, з чорним носом і чорними очима. І очі в нього такі розумні та добрі. Не лякайтесь. Це ж собака. А як Барсик потрапив до Славка, ні за що не здогадаєтесь.

Треба прочитати  все з самого початку: і про Телефон, і про Ганну Петрівну і про те, як добре, коли тебе розуміють батьки.  

                                            

             &nnbsp;                                Чап- Чалап

 

А чи знаєте ви, шановні батьки, які сни сняться вашим діткам? Може їм, як і Максимкові, наснилися непосидючі друзі Чап і Чалап? То ж читайте своїм малюкам цю чудову казку, яка і цікава і пізнавальна. А якщо потрібна буде допомога, щоб відповісти на запитання ваших «чомучок», то за порадою звертайтесь до бібліотекарів.

 

 

 

Отож, ми познайомили вас лише з однією книжкою Лариси Письменної. А їх в бібліотеці дуже багато. Беріть до рук будь-яку книгу письменниці і відбудеться  захоплююча мандрівка у країну мрій і казок, у країну дитинства.

  


Чарівна подорож в Країну Казок Лариси Письменної 

Рекомендаційний огляд для молодших школярів 

Сідайте гарненько і слухайте тихенько. Зараз ми з вами познайомимося з Країною Казок чудової письменниці Лариси Письменної.        nbsp;   

Родом вона з Житомирщини, з Малинського району. То ж, мабуть, багато її казкових героїв живуть в наших Житомирських лісах.

Ось перед вами книжечка «Як вовк був Невовком» з цікавими малюнками Анатолія Василенка.

 

 

 

Письменна, Л. М. Як вовк був Невовком : казки / Л. М. Письменна; мал. А. Василенка. – К. : Веселка, 1988. – 96 с. : ілюстр. 

Спочатку ми познайомимося з хлопчиком Ясиком. Ото ж  йому пощастило в житті! Саме Ясик побачив маленького золотаво-зеленого жучка, який перетворився на Летючого Коня із зеленими очима. Ясик вправно скочив на Летючого Коня і вони полинули до Країни Казок. Чудовий подарунок привіз Ясик з цієї мандрівки: справжнісіньку шапку-невидимку. Уявляєте, яка ж то радість?! Але чомусь ця шапка-невидимка дуже швидко зникла. Мабуть, щось не так, як треба, робив Ясик. Це ви зрозумієте, коли прочитаєте цю казку самі.           

Перегортаємо сторінки далі і зустрінемося з чарівною Ялинкою, з Богатирем, який переможе розбійника Крижане Серце.           

І нарешті, «Як вовк був Невовком». Цей твір можна назвати фантастичним детективом. То справді не дуже  весела історія і, навіть, сумна. Браконьєр в лісі збив машиною  лісника Андрія. Єдиним свідком  цієї трагедії став Сірко, вихований лісником вовк. Але ж вовк нічого не міг розповісти людям про злочин. А потрібно неодмінно знайти Браконьєра і покарати його! Але – де і як його шукати? Ось тут і став у пригоді старий-старезний чародій Золотоокий. Саме він дав вовку імя Невовк. То ж беріть в бібліотеці цю книжечку і вирушайте з Невовком  у  подорож  за пригодами. 

 

Письменна, Л. М. Як у Чубасика сміх украли : казки / Л. М. Письменна ; [мал. Н. Григорової]. – К. : Веселка, 1977. – 48 с. : ілюстр.

Герої цієї книжки – веселі та дружні звірята й пташки, кіт Хитрун Веселі Вуса, хлопчик Чубасик, який умів так сміятися, що навіть сонце з-за хмар здивовано визирало.

Зустрінеться у книжці і лиха чаклунка гадюка Ненависниця з дуже злими намірами, та дружба й рішучість лісових мешканців стануть на заваді її підступності. Бо добро завжди перемагає, коли за нього спільно борються.

 

 

Письменна, Л. М. Там, де живе Синя Ластівка : повість-казка / Л. М. Письменна ; худож. Л. Гармиза. – К. : Веселка, 1986. – 111 с. : ілюстр.    

 

 А чи знаєте ви де живе Синя Ластівка? Ні? Тоді обовязково потрібно прочитати вам цю чудову повість-казку. Це розповідь про споконвічну боротьбу добра і зла, про мужніх і добрих, мудрих і чесних людей: добротворця дядька Спиридона, його юного друга Андрійка, дівчинку Олесю, Андрійкову бабусю. Довелося їм воювати зі злим чарівником з чорним голосом Чорнозубом. Не хвилюйтеся, все закінчилося добре. Адже поруч були чародії Несхожик (він здатен перетворитись в будь-кого і будь-що) та Небувайлик (його немає і разом з тим  він завжди є там, де потрібне втручання  справедливості). Ці брати-жартуни та диво-пташка Синя Ластівка рятують в біді тих, хто завжди на боці правди.            

 А ось, що подарувала Синя Ластівка Андрійку й Олесі на прощання, я вам не скажу. Дізнаєтесь самі, коли прочитаєте книжку. Але дядько Спиридон сказав, що то найкращі в світі подарунки. 

 

Письменна, Л. М. Тисяча вікон і один журавель : казки, оповідання, повісті / Л. М. Письменна ; передм. І. І. Шкаровської ; мал. Л. Я. Гармизи. – К. : Веселка, 1984. –  509 с. ілюстр. – (Бібліотечна серія).

 

 

 

В цю збірку ввійшли і знайомі вам вже казки і нові оповідання та повісті.           

                                                «Чарівник на тонких ніжках»

Повість про сім’ю лісника, про малого хлопчика Федя, який любив і знав ліс, як свого найкращого друга і допомагав батькові його берегти. Взявши до рук цю книжечку, ви разом з хлопчиком побігаєте по лісових стежинах, дізнаєтесь про хлопчачі мрії. І за чарівником на тонких ніжках в батьковому мотоциклі поїдете з далекого лісу до самого обласного центру – Житомира. 

«Тисяча вікон і один журавель»

Перед твоїм зором, читачу, вже не ліс, а будівельний майданчик. Не щебет птахів ти чуєш, а гуркіт бульдозерів, екскаваторів і кранів. І знайомишся ти з чудовими людьми, робітниками–будівельниками, котрі зводять новий житловий масив, з хлопчиком Славком, що мріє всіх людей зробити щасливими. І, хоч це не казка, але й тут є чарівне слово і тридцять кришталевих зернят. Адже в книжках Лариси Письменної дійсність завжди поєднується з чарівною казкою.           

А оповідання в цій книжці розкажуть вам про цікаві пригоди дітей, про спостереження за життям птахів і звірів, про домашніх улюбленців котів і собак. Багато оповідань про тварин у Лариси Письменної – це спогади з її дитинства, або з її дорослого життя. То ви ще й з самою письменницею познайомитеся.            

В повісті, казці, оповіданні – в кожному своєму творі письменниця невимушено й весело допомагає вам пізнавати світ, навчає людяності й доброті, вчить справедливості, чуйності, вірності в дружбі, поваги до праці, любові до рідної землі.          

За збірку «Тисяча вікон і один журавель» у 1986 році Ларисі Письменній було присуджено Республіканську літературну премію імені Лесі Українки.                                                                     

Укладач:      А. М. Макаревич, бібліограф