18.02.2020
Творчість Марини Павленко
13.02.2020
Екскурсії до бібліотеки

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Високотехнологічні бібліотеки світу 

Ворота у майбутнє: сучасні шкільні бібліотеки світу

Багато хто вважає, що розвиток технологій ставить під загрозу існування паперової літератури і бібліотек. Мовляв, навіщо нам бібліотеки, коли сотні і навіть тисячі книжок можна вмістити у невеличкий гаджет та покласти до кишені.

Кілька реальних історій про те, як саме бібліотеки переходять на новий рівень існування у звичайних школах.

Високотехнологічні бібліотеки світу

В Україні вперше за 25 років Незалежності збудовано і відкрито

першу високотехнологічну бібліотеку

Навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – найбільша збудована бібліотека в Україні за останні роки. 11-ти поверхова будівля складається з бібліотечної та навчальної частин. Організація роботи бібліотеки буде здійснюватись за європейськими принципами, з використанням найсучасніших прогресивних організаційно-інноваційних бібліотечних методик, телекомунікаційних мережевих магістралей, найсучаснішої електронної системи обслуговування читачів.Президент оглянув Університет та новозбудований комплекс, ознайомився з експозицією наукових робіт вчених закладу, виставкою раритетних книжкових видань фонду університету.

Високотехнологічні бібліотеки світу 

Як працюють роботи в найбільших бібліотеках світу

a8e265344b662cc1bcb15ba6ccb4f3e7Якщо ви вважаєте, що сучасні технології та бібліотеки — речі несумісні, а книжки має носити бібліотекарка посеред запилених стелажів, — то вам час подивитися цю добірку найбільших і найбільш технологічних книгозбірень світу. Вони розташовані у різних країнах та містах, але усіх їх об’єднує використання високотехнологічних компонентів та систем: від механізмів та стелажів до автоматизованих комп’ютерних систем пошуку та доставки книжок із надр бібліотеки до читача.

 Високотехнологічні бібліотеки світу
0,,18820665_303,00

Бібліотеки майбутнього: замість книжкових полиць – «платформа для дозвілля». Не лише українські бібліотеки конче потребують модернізації. Зі Скандинавії надійшла свіжа ідея — перетворити бібліотеки на центри дозвілля. Така концепція досить добре приживається і в Німеччині.
Читати далі

  Високотехнологічні бібліотеки світу
 

5Монтеррей, третє за величиною місто в Мексиці (штат Нуево-Леон), найвідоміше своїми прекрасними горами та потужною промисловістю. У центрі міста знаходиться парк Fundidora, унікальний зразок промислової археології.

Це стало поштовхом для того, що Рада з культури і мистецтва штату Нуево-Леон і фахівці з архітектурної студії Anagram здійснили проект дитячої унікальної бібліотеки Ninos Conarte та створили вільний простір, який сприятиме дитячому читанню та навчанню.

Дитяча бібліотека і культурний центр розташовані всередині складу. Багатоцільова асиметрична платформа для читання імітує гірський рельєф Мексики. Книжкові полиці можуть використовуватися не тільки як сховище, але й служать як динамічний простір, щоб грати і вчитися, розвивати уяву і забезпечують комфорт під час читання. Барвисті геометричні естетичні конструкції тут контрастують з антикварною, промисловою будівлею, заохочуючи дітей до читання і навчання в безпосередній і захоплюючій атмосфері.

 

 Високотехнологічні бібліотеки світу


Відкриття міської бібліотеки Штутгарта (Stuttgart City Library, Німеччина) викликало інтерес
не тільки у любителів читання, а й у цінителів унікальних архітектурних та інтер’єрних рішень, тому що нова бібліотека зовсім не з тих звичайних будинків, які нас оточують.
Це — прогресивна робота дизайнерів і архітекторів корейської студії Eun Young Yi. Зовні будинок виглядає, як складна двоцвітна головоломка, схожа на Кубик Рубика. Відкрите планування внутрішнього простору засліплює великою кількістю непрямого світла і білосніжним фоном ненав’язливого інтер’єру.

Розташовані по периметру приміщення книги доступні абсолютно всім. Простір, який, на перший погляд, може здатися дещо стерильним, насправді дуже затишний, а основний архітектурний елемент — сходи — збирає і об’єднує всі фрагменти простору в єдине ціле. У бібліотеці є відділ дитячої літератури, музичної  та арт-літератури, інформаційної грамотності, відділ для літніх людей. На кожному поверсі бібліотеки розташовані тихі куточки, де можна читати, працювати і просто провести час. Є також комп’ютерні робочі станції з доступом до електронних навчальних ресурсів. Крім того, кожний відвідувач бібліотеки може випити чашку кави або перекусити в літературному кафе.

   

Високотехнологічні бібліотеки світу

Бібліотека Сан-Систо в м. Перуджа (Італія) була відкрита в травні 2004 року.
Трьохповерхова будівля бібліотеки представляє собою диск із рожевого скла (за проектом архітектора
Italo Rota), який світиться вночі. Відкритий простір бібліотеки  має природнє освітлення та сучасний інтер`єр з яскравими меблями. Бібліотека була названа на честь поета Перуджа Сандро Пенна, рядки з деяких його віршів і творів були надруковані на прозорих панелях, які охоплюють зовнішній бік фасаду.

На першому поверсі бібліотеки знаходяться мультимедійний центр з доступом до Інтернету та онлайн каталогів, вітальня для читання газет і журналів, читальний зал із записами класичної та сучасної музики. На другому – розташовані книжкові та мультимедійні зали для дітей і підлітків, а також зал для сімейного читання. Особливу увагу було приділено створенню простору для проектів із просування сімейного читання. Весь фонд бібліотеки розташований на відкритих полицях з прямим доступом користувачів. Також доступний безкоштовний Інтернет в режимі Wi-Fi.

Про бібліотеку ще:

Библиотека в Сан-Систо, Перуджа (Италия)

Медіатека Сандро Пенна, Сан-Систо, Перуджа, Італія

 Високотехнологічні бібліотеки світу

Библиотеки – это уже не только места хранения книг. Это мультикультурные центры, центры общения, обучения и творчества.
Перестраиваясь на иной механизм, библиотеки стают современной площадкой, где сочетаются разные форматы учебной и научной деятельности, творчества и досуга.

 

Именно такой формат у обновленной Центральной районной библиотеки им. Н. В. Гоголя
г. Санкт-Петербурга, где присутствуют внутренний комфорт, единый стиль и
эстетика пространства. (По материалам журнала «Современная библиотека», № 9/2013.)

 Високотехнологічні бібліотеки світу

Російська державна бібліотека для молоді (РДБМ) — найбільша в Росії серед бібліотек, орієнтованих на цю вікову категорію. 

Створена вона в 1966 році на базі юнацької філії Державної публічної історичної бібліотеки.
У фонді РДБМ понад 900 тис. книг і періодичних видань. Крім того у бібліотеці зберігається
3 тис. мультимедійних видань, аудіокниг і відеофільмів, 70 тис. грамплатівок, 40 тис. нотних видань. Користувачам забезпечений доступ до ресурсів Інтернету та електронних бібліотек (понад 2 млн. книг) як з бібліотечних комп’ютерів, так і, завдяки безкоштовному wi-fi, зі своїх ноутбуків. Галузеві та спеціалізовані зали поєднують функції читального залу і абонементу та забезпечують максимально вільний доступ до фонду. 

На базі технології RFID організований повний цикл читацького самообслуговування при здачі та отриманні видань. Цілодобово працює станція повернення книг. Користувач може відвідати бібліотеку будь в який час і здати книжки навіть не спілкуючись з бібліотекарем.

Вирушайте у віртуальний тур сучасною бібліотекою та дивуйтеся, що ще чотири роки тому ця бібліотека була схожа на тисячі традиційних бібліотек.  

 

Високотехнологічні бібліотеки світу

Бібліотека Джеймса Ханта — одна з найдосконаліших у технічному відношенні бібліотек та будівель такого типу.Архітектори ставили перед собою завдання не тільки створити бездоганну з технічної точки зору університетську бібліотеку, а й комфортну та інноваційну інтерактивну навчальну середу, яка надихала б наступне покоління фахівців на пошук нових ідей.Основне технічне нововведення бібліотеки Ханта система компактного зберігання та автоматичної видачі книг bookBot, розрахована на 2 млн. примірників. Суть її в тому, що на кожній книзі є оригінальний штрих-код, що дозволяє шукати її самим студентам за допомогою віртуального браузера.

Бібліотека Ханта – місце, де студенти та викладачі можуть навчатися, експериментувати та досліджувати.

 

Бібліотеки світу

Бібліотека — це не просто зібрання книг, але й будинки, в яких вони розміщені. Такі ж різноманітні й неповторні, як
і томи книг, які там зберігаються. Від великого купола Бібліотеки Конгресу до білого фасаду Сейняйокі — бібліотеки у Фінляндії, до стародавніх руїн бібліотеки Пергама в сучасній Туреччині — архітектура бібліотек є символом свого часу, а також обличчям його будівельників.

Британський академік доктор Джеймс Кемпбелл (Dr James Campbell) і фотограф Уїлл Прайс (Will Pryce)подорожували по світу разом, відвідав понад вісімдесят бібліотек в двадцяти країнах світу, та документуючи все, що стосується різних підходів до проектування бібліотек.

Результатом їхніх подорожей стала книга «Бібліотека: всесвітня історія» (The Library: A World History) — одна з перших книг, щоб розповідає історію бібліотечної архітектури усього світу в одному томі — від стародавньої Месопотамії до сучасного Китаю і від витоків письма до сьогоднішніх днів.

«Библиотеки, они как гостиные – уютные места, где каждый может поработать и поучиться – они эгалитарны. Напротив, Интернет, который представляет основную угрозу для библиотек, весьма недемократичен, поскольку требует наличие компьютера и соединения. Многие считают, что книги отживают свое, но, напротив, сейчас печатается как никогда много книг. Общественные библиотеки могут закрываться в Европе, но в других частях света, к примеру, в Китае, они наоборот продолжают возводиться. Первое, что делает страна, которая хочет заявить о себе как о мощном культурном явлении, — строит государственную библиотеку. Надеюсь, моя книга надолго станет источником информации, из которого интересующиеся люди почерпнут знания об истории библиотек мира», — говорит доктор Кэмпбелл.

Як ілюструють ці красиві, яскраві фотографії, кожен вік і культура заново відкривали бібліотеку, ці будинки — дзеркало історії самої цивілізації. Текст Кемпбелла розповідає історію цих бібліотек, а приголомшливі фотографії Прайса точно передають атмосферу кожної будівлі. Разом Кемпбелл і Прайс створили знакову книгу — фотографічну історію бібліотеки.

 Високотехнологічні бібліотеки світу

Національна технічна бібліотека Чехії є найбільшою й найстарішою бібліотекою, з колекцією більш ніж 1,5 млн. томів. Нова екологічна будівля бібліотеки відкрита в 2009 році і визнана найсучаснішою за оснащенням в Європі. Сім поверхів зі скла і бетону та ще шість під землею обслуговують всього 110 бібліотекарів та 50 осіб технічного персоналу. Бібліотека надає спеціалізовані інформаційні ресурси і послуги студентам, викладачам і дослідникам в галузі інженерних і прикладних наук.

Бібліотека пропонує вільний доступ до 330000 томів наукової літератури (і більше 800000 — в зберіганні), 1200 журналів, а також доступ до більш ніж 50000 електронних ресурсів (в тому числі приблизно до 18 000 електронних журналів в області технологій, науки та медицини). Крім того, бібліотека є соціально-культурним центром, в якому проводяться лекції, літні школи та курси підвищення кваліфікації, заходи та виставки. Національна технічна бібліотека є також ідеальним місцем зустрічі для всіх — з просторим фойє на першому поверсі, комп’ютерним магазином і затишним кафе.  

Агенція бібліотечних інновацій


Створення сайтів на замовлення у всіх містах України