Інновації в бібліотеках Житомирщини | Бібліотека
 
20.02.2019
Презентація поетичної збірки Ярослави Павлюк «Висота»
20.02.2019
Літературна вітрина «Читай як я, зі мною, краще мене»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Радимо запровадити в роботі бібліотек


 

Стимулюючи у дітей інтерес до читання, демонструючи нове бачення роботи з дітьми, працівники Бердичівської районної бібліотеки для дітей запровадили таку форму роботи, як messege-зошит «Читач – читачу». В ньому користувачі письмово висловлюють свої думки про прочитані книги та рекомендують їх для читання ровесникам. Такі спроби аналізу прочитаного твору позитивно впливають на інтелектуальний розвиток дитини, її уяву та пам’ять, здатність оцінити книгу з власної точки зору.


 

Яскравим прикладом поєднання читання та Інтернету став започаткований Овруцькою РДБ проект під назвою буккросинг. Для цього із фонду районної дитячої бібліотеки було вибрано 4 книги В. Нестайка, розроблено пам’ятку  читача «Як стати буккросером: керівництво до дії» та складено графік перебування книг в 12 сільських бібліотеках. Моніторинг ефективності запровадженої форми свідчить про те, що твори прочитали 115 дітей, які раніше не мали змоги отримати ці книги за відсутністю їх у фондах сільських бібліотек.


 

Цікаво, з використанням інноваційних форм роботи пройшло в Коростишівській районній бібліотеці для дітей театралізоване свято «Ми народ, який читає!» з героями казки Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно», ролі яких виконували активні читачі бібліотеки. До заходу підготовлено виставку-синтез «Золотий ключик», на якій поруч з книгою «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» (різних років видання, надрукованих різними мовами)  представлені фото скульптур, іграшок в образі цих літературних героїв та кондитерських виробів (печиво «Артемон», солодка вода «Золотий ключик», торт «Золотий ключик»).


(За матеріалами звітів бібліотек 2013 року)