22.01.2020
Історична година «Свято Єднання»
15.01.2020
Літературна скриня чудес від поетеси Світлани Штатської

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 


Досвід зарубіжних бібліотек


Ось як американські бібліотеки змінюють життя дітей

Громадські бібліотеки в США допомагають пробуджувати в дітях зацікавлення книгами і потребу до читання. Вони створюють унікальне середовище для різностороннього розвитку, навчання і відпочинку. Цим бібліотеки надають неоціненну підтримку сім’ям і школам. Багато американців вважає візит до бібліотеки важливою частиною робочого тижня дошкільнят і школярів.
 Електронні каталоги
logo
Зведений електронний каталог бібліотек Білорусі
— це національний інформаційний ресурс, основний масив якого формується найбільшими республіканськими бібліотеками. У каталозі представлені бібліографічні записи на книги, дисертації, автореферати дисертацій, образотворчі документи, картографічні матеріали, нотні документи, документи по стандартизації, аудіо- та відео документи, періодичні видання. Функціонують також регіональні зведені електронні каталоги. Всі користувачі отримують вільний доступ до бібліографічної інформації в режимі реального часу. 

 Досвід зарубіжних бібліотек

kdk-logo-sm-enУ збереженні національної спадщини Фінляндії в цифровому форматі співпрацюють архіви, бібліотеки і музеї. Проект Національна електронна бібліотека (NDL) впроваджений Міністерством освіти та культури Фінляндії для створення, управління, зберігання цифрових ресурсів, які мають суспільну значимість як культурна та історична спадщина. Проект буде постійно оновлюватись та розвивати сучасні інформаційні послуги та бізнес-моделі, за допомогою яких оцифровані документальні матеріали стануть легко доступні з одного сайту та надійно зберігатимуться і в майбутньому.

 

  Літературні фестивалі

book festival
9 найбільших літературних фестивалів 2015

Коли від Львівського книжкового форуму вже далеко, а до Книжкового Арсеналу в Києві – ще далеко, згадайте про міжнародні книжкові фестивалі. Дізнайтеся про найбільші й найактуальніші, а окрім того, про те, де в Німеччині краще, ніж у Франкфурті, як потрапити на свято кримінальних романів і що таке «Вудсток розуму» в Британії. Читати далі

 

  Досвід зарубіжних бібліотек
У листопаді 2013 року публічні бібліотеки Копенгагену та Орхусу прийняли рішення щодо впровадження одного з найефективніших проектів у світі щодо управління інформаційними потоками
— системи інтелектуального управління інформаційними ресурсами (IMS). Ця система розроблена компанією, що спеціалізується на RFID технологіях стеження (відслідковування). Уже є приклади досить успішного застосування цієї технології у харчовій промисловості,  в аеропортах. 

IMS була розроблена у тісній співпраці з публічними  бібліотеками. І сьогодні працівники бібліотек дуже задоволені цією системою, що є простою у використанні, економить час і одночасно гарантує, що потрібні користувачу  матеріали швидко віднайдуться на полицях публічних бібліотек. Бібліотекар зі смартфоном у руці: міф чи реальність?

Читати далі

  Досвід зарубіжних бібліотек

Міжнародна юнацька бібліотека (Internationale Jugendbibliothek) є найбільшим в світі зібранням дитячої та юнацької літератури на різних мовах. Бібліотека була відкрита в 1949 році в Мюнхені німецькою письменницею Йєллою Лепман.
У Німеччині Міжнародну мюнхенську бібліотеку називають ще «книжковим замком». Бібліотека дійсно розташовується в старовинному замку
Блутенбург, в західній частині Мюнхена.

З дитячих книг починається культурне життя суспільства — ця думка визначає, протягом більш ніж півстоліття, діяльність Міжнародної юнацької бібліотеки. Робота бібліотеки, як найважливішого центру міжнародної дитячо-юнацького літератури, спрямована на дітей і на дорослих та полягає в розвитку дитячої літератури, популяризації дитячих книг на виставках і семінарах, проведенні різних заходів для дітей та молоді.

А ще в цій бібліотеці створюється каталог дитячих книг, надісланих з багатьох країн світу, з дивною назвою «Білі ворони». Книги оцінюються фахівцями з певної мови (Lektoren). Якщо книга, з точки зору фахівця, заслуговує на особливу увагу і має значення для дитячої світової літератури, якщо вона присвячена темі розвитку міжнаціональних відносин і якщо вона якісно проілюстрована, її включають в список «Білі ворони».

Цей список складається в бібліотеці щорічно, починаючи з 1993 року.
А каталог книг «Білі ворони» представляється на виставці дитячої літератури, що проходить в італійському місті
Болонья. На сайті бібліотеки можна переглянути каталог White Ravens за різні роки: до кожної книги подано короткий опис і рекомендація за віковим призначенням. Каталог став авторитетним джерелом інформації про нові книжки для видавництв, перекладачів та інших фахівців.

                             White Ravens Festival

Під патронатом Міністерства освіти і культури Баварії Міжнародна юнацька бібліотека організовує влітку 2014 року в третій раз фестиваль міжнародної дитячо-юнацької літератури Білі ворони. Шість днів відомі автори і ілюстратори проводитимуть семінари і братимуть участь в дискусіях щодо проблем дитячої літератури в світі. Фестиваль передбачає також і нові літературні відкриття, і новаторські ідеї в змісті та художній якості дитячої та юнацької літератури.

 

  Досвід зарубіжних бібліотек


Бібліотеки-сестри та дитячо-юнацьке читання — програма ІФЛА з міжнародного обміну і кооперації. Це програма для дитячих бібліотек усіх країн зі створення міжнародного партнерства, обміну досвідом і знаннями, співпраці та розвитку спільних програм з дитячого та юнацького читання.

Програма була запущена на чотирьох мовах на сайті ІФЛА. Її метою було поєднати в пари бібліотеки, які більш професійно підготовлені та мають достатнє фінансування, з бібліотеками, які потребують професійної підтримки.

«Бібліотеки-сестри» — дуже вигідна і корисна для багатьох бібліотек концепція обміну знаннями, інформацією, ресурсами, досвідом та інноваційними ідеями з колегами за кордоном і відкриває одну з нових можливостей подолати труднощі, з якими стикаються сьогодні бібліотеки.

  Досвід зарубіжних бібліотек

Російсько-шведський інтернет-проект

Російської державної бібліотеки для молоді, PUNKTmedis (Бібліотека для молоді) та Serieteket (Бібліотека коміксів), здійснюваний в рамках програми ІФЛА «Бібліотекисестри». Ідея, технічна реалізація, адміністрування належать РДБМ. Щодня протягом року бібліотеки-учасниці розміщують по одній фотографії з підписами англійською мовою про найбільш значущу подію дня, тим самим відображаючи в динаміці реальне життя бібліотек Москви і Стокгольма. 

  Досвід зарубіжних бібліотек
Bookshare  — найбільша англомовна онлайн-бібліотека, що збирає книжкові видання, газети, журнали в адаптивних форматах для людей з обмеженими можливостями.

Мета проекту — зробити «друкарський світ» доступним для людей, які через проблеми з органами зору, або з іншими обмеженими можливостями, не можуть читати традиційним способом. На даний момент існує менше 5 % необхідних книг для людей з обмеженими можливостями в доступних цифрових форматах, або надруковані шрифтом Брайля. Завдання Bookshare розширити спектр таких матеріалів на рівні з іншими. 

Ресурс діє в рамках статті закону США про авторські права, яка дозволяє таким матеріалам бути вільно доступними для користувачів. А також багато авторів самі виявляють бажання допомогти та передають свої книги у відкритий доступ через Bookshare.

 

  Досвід зарубіжних бібліотек
ifla logoМіжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА) є провідною незалежною неурядовою міжнародною організацією, що представляє інтереси всесвітньої бібліотечної спільноти по всьому світу.

Метою ІФЛА є сприяння міжнародному взаєморозумінню, співпраці, дискусіям, дослідженням та розвитку у всіх областях бібліотечної діяльності, включаючи бібліографічне та інформаційне обслуговування, а також підготовку кадрів.

Свою увагу організація фокусує на розширенні доступу до інформації та її доступності для користувачів, стимулюванні розвитку професії, сприянні зростанню і розвитку бібліотек, розширенні кола і різноманітності інформаційних ресурсів, доступних через бібліотеки.

Заснована в Единбурзі (Шотландія) в 1927 році на міжнародній конференції. Нараховує більше 1600 членів приблизно в 150 країнах по всьому світу. ІФЛА зареєстрована в Нідерландах в якості асоціації, що має правову та організаційну основу.

Познайомитися з сайтом ІФЛА


 

Агенція бібліотечних інновацій


Створення сайтів на замовлення у всіх містах України