26.12.2019
Новорічний калейдоскоп
17.12.2019
Майстер-клас «Свято для тих, хто фантазує, і майструє, і малює»

 

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 

Новини :: 18.09.2012

18 вересня 2012 року у бібліотеці на пісенно-поетичний форум «Поліська книга збирає друзів» зібралися люди від найменшого до найстаршого поколінь. Найповажнішою гостею серед усіх була Катерина Климівна Зіновчук, українська жінка з села Тетерівки Житомирського району дуже поважного віку – їй 95.

Сторінки історії життя матері-героїні: колективізація, голодомор, війна, післявоєнна тяжка праця в колгоспі. Але все своє життя вона збирала тексти поліських пісень: і в зошит їх записувала, і в пам’яті тримала, хоч не вельми голосиста, а знає тих пісень не одну сотню.

Всю цю спадщину дбайливо зберігала її дочка житомирська поетеса Марія Зіновчук і, нарешті, родина Зіновчук запросила читачів нашої бібліотеки на презентацію збірника українських народних пісень, популярних на Житомирщині у XX ст. «Мамина пісня». 

«Мамина пісня» містить тексти понад чотирьох сотень народних пісень – патріотичних, ліричних, жартівливих, весільних, застільних. Деякі з пісень створені відомими поетами, але завдяки своїй геніальності, визнані за народні.

У передмові Катерина Климівна звертається до читачів зі словами: «Вважаю святим обов’язком передати людям те, що назбирала за довгий вік у своїй пам’яті, завдячити цим Україні, яку я щиро люблю. Дуже хочу, щоб нащадки не забули дорогоцінний дарунок предків, щоб шанували рідну пісню і мову

І все свято як подарунок усім присутнім звучали в затишному залі гарні, задушевні українські пісні у виконанні вокально-інструментального ансамблю «Веселі музики» ЗОШ № 33 (керівник: В. Голуб), хору ветеранів «Журавка» та хору «Крошенка». 


Новини Житомира на ztnews.org.uа. Відома житомирська письменниця та поетеса Марія Зіновчук презентувала своє нове творінняСтворення сайтів на замовлення у всіх містах України