Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НБУ для дітей  

 

 

 

 

  

 

  Освіта в Україні

 

 

Группы раннего развития детей Долоньки

 

 

Виртуальный музей живописи, скульптуры, архитектуры, фотоискусства

 

 

 

Новини :: 18.04.2011

До 25-ї річниці Чорнобильської  трагедії 

«Земля чорнобильська гірчить в полях і ріках,
та ми живі і будем жить в краю навіки»  

18 квітня 2011 року Чорнобильський поетичний форум скликав понад 100 чоловік – дітей та  дорослих до бібліотеки. Чому поетичний? Бо саме «поети, — як каже Л. Костенко, — це біографи народу, а в нього біографія тяжка». Немає болючішої теми для нас, аніж тема Чорнобиля, яку поети-літописці передають в поетичному Слові. На форумі звучали поезії Ліни Костенко, поліських поетів Ніни Комашні, Івана Сльоти, Марії Рудак, Марії Зіновчук, Віктора Башинського.

На захід була запрошена з глибинки Полісся – Любарського району, поетеса Ніна Комашня, яка на собі відчула наслідки чорнобильського лиха.. Уважно слухали учасники форуму розповідь дитячого лікаря, народознавця І. І. Бондарчук, яка згадувала ті перші чорнобильські тяжкі дні…

Марія Рудак, журналістка і  поетеса прочитала щойно написаний вірш про трагедію двох народів – України і Японії, а також розповіла про свою поїздку з представниками Японії до Народицького району.

Учасники форуму ознайомились з ексклюзивною виставкою світлин «Прип’ять: до і після» із сімейного архіву Лариси Бойко, авторки та виконавиці власних пісень.

Вразила всіх присутніх театралізована сценка «Весна-1986» про страшні атомні події квітня того року, яку гарно зуміли відтворити учні ЗОШ № 28 Аня Семенякіна, Марія Товщик і Таня Левицька.  

Захід супроводжувався мінорними мелодіями, що звучали  у виконанні викладача музичного училища ім. Косенка Л. Бойко та студентки О. Синицької.

В заключній частині бібліотечного заходу відзначалося про те, що річниця Чорбильської біди – це день застороги: болісний, гіркий, печальний, коли кожна людина повинна пам’ятати, що доля планети і всього людства в цілому, наше майбутнє – у її руках. 


© Житомирська обласна бібліотека для дітей
Створення сайтів на замовлення у всіх містах України